W jakie motocyklowe akcesoria warto się wyposażyć?

Zobacz, gdzie kupić akcesoria motocyklowe w Krakowie.

Jazda na na motorze to radość sama w sobie. Istnieją metody na to, aby przemieszczanie się jednośladem dawało znacznie więcej zabawy, a zarazem było dużo bardziej komfortowe i bezpieczniejsze. Sprawią to pewne akcesoria, w które motocykliści powinni wyposażyć swój motor. Asortyment takich akcesoriów motocyklowych jest ogromny i obejmuje produkty, w których najważniejsza jest ergonomiczność, jak i dodatki, które wpływają na prezencję maszyny. Omówmy kilka najciekawszych i ogromnie przydatnych.

Akcesoria motocyklowe, które ochronią kierowcę przed mocnym pędem powietrza

Im szybciej jedziemy, tym większy oraz silniejszy strumień powietrza napiera na sylwetkę kierowcy. Łączy się to ze znacznym dyskomfortem. Mocny podmuch wiatru przyczynia się do intensywnego odczuwania zimna. Rozpędzone powietrze zwiększa również poziom hałasu docierający do kierowcy oraz sprawia, że na osłonie kasku rozbijają się insekty, co zauważalnie redukuje widoczność. Można jednakże uniemożliwić takie przypadki instalując deflektor, który skieruje nurt powietrza w inną stroną.

Pozostały popularny sprzęt motocyklowy

Crash pady i tank pady

Podróż motocyklem niestety nierozerwalnie związana jest z ryzykiem upadku. Ostrożny i spokojny styl jazdy dalece zmniejsza to niebezpieczeństwo, jednak nie niweluje go całkowicie. Pomijając ochronę samego kierowcy, powinno się zatroszczyć się też o osłonę pojazdu. W tym pomogą tank pady i crash pady, innymi słowy małe moduły, które można zamontować na różnych częściach motoru (np. na zbiorniku paliwa bądź na osi wahacza). Wchłaniają one większą część energii w czasie upadku i zapobiegają ewentualnym zarysowaniom powierzchni lakieru.

Uchwyt dla pasażera

Motocykliści chętnie przewożący pasażerów muszą zatroszczyć się o ich komfort i bezpieczeństwo. W tym przypadku niezbędny okaże się uchwyt dla pasażera zapewniający mu lepszą równowagę.

Dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]