Tablice magnetyczne – przydatne do pracy i do zabawy

Tablice szkolne łączymy zwykle z kolorem zielonym i pyłem jaki powstawał, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, jakkolwiek nadal są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są zastępowane przez tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich główne plusa?

Białe tablice magnetyczne są dzisiaj na co dzień wykorzystywane w biurach, urzędach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i strategie. Zaletą takich tablic jest głównie to, iż do pisania na nich stosuje szybkoschnące markery, które łatwo się ściera za pomocą gąbki lub szmatki do tablic magnetycznych. W trakcie ścierania tusz z markerów nie pyli się, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Druga zaletą tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość użycia magnesów, za pomocą których można przypiąć do jej powierzchni przeróżne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego rodzaju tablicy w czystości jest niezmiernie proste. Wystarczy cyklicznie czyścić jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma także właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na zachowanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli postanawiamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dopasujmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto przemyśleć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do mieszkania – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to idealnie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Zawieś ją w kuchni, a kiedy zauważysz, iż kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, cukier czy ryż) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do supermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w dywan nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może też spędzić weekendowy wieczór na grze w wisielca, kalambury albo układając jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się też rodzicom, którzy pragną pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.