Stolik kawowy – praktyczny i estetyczny element salonu

Dobry stolik kawowy musi być funkcjonalny oraz komfortowy w użyciu. Wypada też pamiętać, że stanowi on interesujący element aranżacji mieszkania. Zależnie od naszych wymagań możemy przebierać wśród wielu rodzajów stolików. Który jednakże będzie najbardziej odpowiedni?

Jak kupić właściwy stolik kawowy do mieszkania?

Podczas zakupów stolika należy rozważyć parę kwestii. Czy w czasie picia kawy czytamy np. gazetę lub książki? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń salonu? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może pomóc nam w dostosowaniu stolika do indywidualnych wymogów.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem możemy nie tylko dobrze wykorzystać niedużą powierzchnię mieszkania, ale także w prosty sposób utrzymać w nim porządek. Można zastanowić się także zakupem stolika z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niewielkiej powierzchni do zagospodarowania, warto zastanowić się nad kupnem stolika z kolistym blatem, który zajmie mniej miejsca niż te prostokątne. Sprytne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno wygodne, jak i efektowne.

Uznaniem cieszą się też stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, żeby wsuwać je pod siebie. Dodatkowo stoliki o kształcie hexagonu można bez ograniczeń układać z dowolną liczbą części. Z kolei osobom, które często pijają kawę w towarzystwie, poleca się ławy albo stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik o kolistym blacie będzie idealnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt bądź dzieci.
2. Jeżeli troszczymy się o ekologię, to można zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), na przykład wyprodukowanym z palet. Niestandardową alternatywą jest użycie drewnianego pieńka bądź zabytkowego kufra jako kawowego stolika.
3. Stolik do kawy powinien znajdować się na wysokości siedziska, czyli ok. 50 centymetrów. Jeżeli zamierzamy umieścić go z boku fotela, to dla pełnej wygody użytkownika musi sięgać do poziomu podłokietnika.