Sterylna czystość w miejscu pracy – środki do dezynfekcji

Jeśli potrzebujesz środków antyseptycznych, skieruj się tu

Profesjonalne środki dezynfekujące pomagają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są stosowane i jak działają? Czemu warto się w nie zaopatrzyć?

Środki dezynfekujące – zawartość i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie szkodliwych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub działać negatywnie na organizm człowieka. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków dezynfekujących na ogół wchodzi alkohol, chlor, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, jak również wiele innych komponentów. Do najczęściej stosowanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), żele oraz płyny w sprayu.

Środki antyseptyczne – zastosowanie

Środki odkażające wykorzystywane są zawsze tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – w kuchniach, na stołówkach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania blatów, podłóg, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, sztućców, maszynek do mięsa, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dopasowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]