Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Urządzając pokój, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Zwykle decyzja pada na szablonowe aranżacje, to znaczy zasłony oraz firany, które niekiedy łączone są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Z czego wykonywane są shuttersy

Najważniejszą właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych są ruchome, a więc można bez trudu je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od kaprysu lokatorów. Produkuje się je z drewna, z płyt MDF, a także PCV. Okiennice ozdobne shutters montuje się głównie na oknach, niemniej jednak świetnie sprawdzą się też na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w europejskim budownictwie widuje się jeszcze dość rzadko, ale większa część z nas na pewno kojarzy je z ekranu telewizora czy kina, ponieważ tego typu okiennice są niezmiernie popularne na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w RPA oraz w Nowej Zelandii.

Wewnętrzne okiennice typu shutters nadają pomieszczeniom nader elegancki wygląd

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko doskonale wyglądają, ale mają także pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać gromadzenie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne dobrze komponują się z licznymi stylami wnętrz i da się je założyć je na większości okien. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom nader gustowny wygląd, dzięki czemu podnoszą wartość posesji. Wypada też uwydatnić, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez użycia linek, co posiadacze psów i kotów czy rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące żyłki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]