Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Zobacz, gdzie zamówić shuttersy wewnętrzne.

Projektując aranżację wnętrza, z reguły nie poświęca się dużo uwagi oknom. W większości wypadków wybiera się klasyczne aranżacje, a więc zasłony i firany, które czasami łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Na okna, ale także na drzwi szafy – zastosowanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Podstawowym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome i można bez trudu je ułożyć pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb mieszkańców. Wykonuje się je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się w głównej mierze na oknach, aczkolwiek tak samo dobrze będą wyglądać na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale większa część z nas z pewnością przyjrzała się im na ekranie telewizora lub w kinie, bowiem te okiennice są niezwykle popularne na terenach z ciepłym klimatem, czyli w południowych Stanach USA czy w krajach śródziemnomorskich.

Dlaczego warto zdecydować się shuttersy?

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters znakomicie wyglądają, mają one też pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w upalne miesiące powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zatrzymać ciepło przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i nie ma zwykle trudności, żeby umieścić je na zdecydowanej większości okien. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom nadzwyczaj ciekawy wygląd, dzięki czemu wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Trzeba dodatkowo podkreślić, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez użycia żyłek, co rodzice małych dzieci oraz właściciele psotliwych psów i kotów, które mogłyby zaplątać się dyndające łańcuszki, uznają z pewnością za kolejny plus.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]