Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery trafiła już do świadomości statystycznego obywatela Polski i sporadycznie jest lekceważona. Polacy są świadomi, iż czystość powietrza, które codziennie wdychamy, ma istotny wpływ na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie zostaną wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy jest zmuszony zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od uznanych producentów

Im bardziej rozwinięty region, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo występowania znacznej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. Na rozwój licznych chorób układu oddechowego narażeni są najczęściej mieszkańcy większych aglomeracji miejskich lub terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery znaczne ilości owych pyłów. Cykliczne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczące zmniejszenie szkodliwego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu cenionych producentów, jak np. Wood’s, Meaco bądź Webber, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów, toteż nie jest to obecnie nowość na krajowym rynku. Co ważne, poza wyłapywaniem z atmosfery drobinek pyłu, nierzadko mają one też inne dodatkowe funkcje.

Rodzaje i przeznaczenie oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w kilku rozmiarach, w związku z tym bez trudu dobierzemy urządzenie stosowne do określonej kubatury pomieszczenia. Są to urządzenia stosunkowo nieduże, więc bez ograniczeń można przesunąć je pomiędzy pomieszczeniami. Prócz odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wyłapują one też mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą być źródłem szeregu chorób lub reakcji alergicznych, jak również szkodliwy benzen. Sporo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża powietrze, co wytwarza w domu rześką atmosferę, a jednocześnie umożliwia niczym niezakłócony sen. Niektóre urządzenia mają także sensory ostrzegające o wysokim stężeniu CO2. Używanie oczyszczacza powietrza zaleca się w szczególności osobom podatnym na alergie.