Nie wiesz jaki kask na motor kupić? Sprawdź nasz poradnik

Znajdź kask na motor na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Kaski-motocyklowe-152.html.

Entuzjaści jednośladów wiedzą, iż podstawą zachowania choć krzty bezpieczeństwa w trakcie jazdy jest posiadanie kasku. Nieważne, czy wykorzystujemy motocykl „od święta”, czy jest on naszym głównym środkiem transportu – na każdą jazdę musimy wziąć kask motocyklowy, gdyż takie zobowiązanie nakładają na nas przepisy kodeksu drogowego. Ich zlekceważenie grozi nałożeniem punktów karnych i mandatu, lecz może mieć również o wiele nieprzyjemniejsze następstwa – w razie wypadku kierowca (lub jego pasażer) nie posiadający kasku wystawiają się na ciężkie urazy, a nawet śmierć.

Czym wyróżniają się popularne rodzaje kasków na motor?

Kaski na motor odróżniają się między sobą designem i zastosowaniem. Istnieją cztery podstawowe warianty kasków:
Kaski integralne są najbardziej wszechstronne i przez to prawdopodobnie najczęściej noszone przez kierowców, bo można ich używać do jazdy na motorze sportowym, szosowym, jak i na skuterze. Ich reprezentatywną cechą jest zwarta struktura, co powoduje, iż są one uznawane za bardzo bezpieczne, niemniej jednak nie najwygodniejsze.
Kaski szczękowe – ich nazwa wzięła się z tego, iż posiadają poruszający się (opuszczany i podnoszony) moduł części szczękowej. To sprawia, iż są nadzwyczaj wygodne – da się w nich bez przeszkód zaczerpnąć powietrza, rozmawiać, czy napić się herbaty bez potrzeby zdejmowania kasku.
Kaski otwarte nie posiadają w ogóle części chroniącej żuchwę – skorupa ochrania wyłącznie górną część głowy. Nie mają dużej masy, ale nie gwarantują dużego poziomu bezpieczeństwa, toteż rekomendowane są dla osób poruszających się na motocyklach rozwijających niższe prędkości (jak choppery) oraz na skuterach.
Kaski crossowe, czyli kaski off-road bądź enduro, to kaski gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa, które stosowane są do jazdy w terenie. Cechują się opływowym kształtem, brakiem szybki oraz niewielką waga. Aby z niego korzystać trzeba zaopatrzyć się też w gogle.

O co dopytać przed kupnem kask na motocykl?

Wybierając kask motocyklowy pamiętajmy, iż po polskich drogach wolno poruszać się tylko z kaskami posiadającymi homologację, dlatego dopytajmy o to zawsze przed kupnem. Ponadto zwróćmy uwagę m.in. na to czy wypatrzony przez nas kask odpowiednio przylega do głowy, czy szybka jest klarowna oraz wytrzymała na zarysowania oraz czy wentylacja kasku jest sprawna.

Dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]