Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

lampy solne, lampa solna

Drobne ozdoby z kamienia i minerałów od wieków znajdują swoje miejsce w naszych domach. Przywozimy je z różnych wycieczek po Polsce, a nieraz nabywamy tak po prostu, bowiem pasują do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Sporadycznie aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – najczęściej to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej z reguły lampy, ale również inne przybory.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne pięknie się prezentują i bez większych przeszkód dostosujemy je do aranżacji domu, bowiem są sprzedawane w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne, bowiem nie ma kamieni o takiej samej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy zajmujący się wytwarzaniem tych lamp, nadają im regularne formy, na przykład walca bądź sześcianu.

Skąd bierze się popularność lamp solnych?

Dużo osób sądzi, że lampy solne mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania anionów, które równoważą te wytwarzane przez wszędobylska elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu m.in. jednostkom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie dają te lampy, jest uspokajające i przyjemne, dlatego poleca się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza bezsenność albo stres, gdyż przy nich można skuteczniej się odstresować. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniczki na bibeloty i przepiękne świeczniki, a duże bloki z soli kamiennej stosuje się w dekoracji mieszkań oraz gastronomii.

Dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]