Najważniejsze cechy anteny naziemnej

Zamów antenę naziemną

W ogromnej większości domostw dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był bezużytecznym urządzeniem, należy zaopatrzyć się też we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – co można znaleźć w sprzedaży?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej wyjątkowo duży. W sklepach dostępne są pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T oraz anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie prostotą instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w rękach narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, charakteryzują się także niezwykłą odpornością na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Szeroki wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zamontować. Trzeba pamiętać, że pod uwagę trzeba brać mnóstwo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]