Montaż bagażnika dachowego zostaw specjalistom

Tutaj znajdziesz belki dachowe.

Podróż samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas wypoczynku sprzęty. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, gdyż posiada aerodynamiczny kształt. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć później. Pamiętajmy jednakże, aby wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić fachowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem rowery, narty czy kajaki. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym lub klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]