Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Więcej informacji o kontenerach otwartych

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne, gruz, złom, a także rozebrane elementy okien i drzwi – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami lub wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]