Maseczki ochronne – cechy i zastosowanie

Znajdź maseczkę z filtrem na https://bit.ly/2JOM2yn

Jeszcze niedawno maseczka ochronna kojarzyła się tylko z lekarzami czy też azjatyckimi turystami zwiedzającymi Polskę. W ostatnim czasie z uwagi na pojawiające się okresowo niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, maski jednorazowe oraz te wielokrotnego użytku są coraz częściej noszone przez Polaków.

Po co nam maseczki ochronne?

Maseczki na twarz zasłaniają nos i usta, dzięki czemu zagrożenie dostania się wirusów i zarazków do systemu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre maski zaopatrzone są w przejrzystą przesłonę z tworzywa sztucznego, która całkowicie zasłania twarz, a przede wszystkim oczy, przez które też może dochodzić do infekcji. Maseczki ochronne powinny być noszone przez pielęgniarki, lekarzy czy policjantów, którzy są szczególnie narażeni na długotrwały, bezpośredni kontakt z ludźmi zarażonymi. Pozostałym ludziom takie maski przydadzą się do ochrony przed niebezpiecznymi zarazkami w czasie podróży komunikacją miejską lub codziennych zakupów. W okresie zagrożenia zarażeniem się niesłychanie groźnym koronawirusem COVID-19 jest to poniekąd koniecznością.

Jak wybrać maseczkę wielorazową do powszedniego użytku?

Maski powinny być komfortowe oraz zapewniać bezproblemowe oddychanie. Maseczka musi mieć styczność z twarzą włącznie nie podrażniającą warstwą tkaniny, np. bawełny. Zaleca się wybierać maski na twarz, które wykonano z używanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które przed zapakowaniem są ozonowane. Niektóre maseczki można wykorzystywać wielokrotnie, oczywiście pod wymogiem zastosowania zaleceń znajdujących się w załączonej do opakowania instrukcji.

Dane adresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]