Magazyny namiotowe – tanie i funkcjonalne

Rozwój prowadzonej działalności niemal zawsze wiąże się z koniecznością zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku pomieszczeń biurowych nie powinno to sprawić trudności, to te mogą pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, by zrobić to niewielkim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. W takich sytuacjach warto postawić na namioty magazynowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie murowanych lub stalowych hal.

Namiot magazynowy całoroczny

By móc cieszyć się z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przeznaczony do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on mieć stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem łączenia jej poszczególnych elementów. Szczególnie istotne okazują się właściwości materiału, z którego wykonano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być odporny na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, wiatru oraz śniegu. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także system niwelujący skraplanie się wody wewnątrz namiotu.

Magazyn namiotowy – jakie ma wymiary

Magazyny namiotowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia dobór obiektu stosownego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można powiększyć bazę magazynową, scalając wiele namiotów w jeden obiekt za pomocą specjalnego systemu.