Ług, bejca i woski do podłóg – czym można zabezpieczyć drewno?

Więcej o ługu do drewna na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html.

Środki do impregnacji drewna to produkty stosowane zarówno do mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego należy konserwować nimi meble?

Środki do konserwacji drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał tworzący w pomieszczeniu przytulną atmosferę. To surowiec często stosowany do produkcji elementów wykończeniowych (okładziny na schody, podłogi, balustrady) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania słonecznego czy deszczu, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonej kondycji przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – np. stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe oraz mnóstwo innych elementów. Z kolei środki wykorzystywane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im piękny blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie dobrane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, że podłoga jest znacznie bardziej odporna na eksploatację i uszkodzenia. Warto jednak pamiętać, że drewniane podłogi powinny być pielęgnowane w należyty sposób – myte środkami na bazie wosków i olejów.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]