Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Jeśli chcesz nabyć listwę podłogową, koniecznie odwiedź tę stronę

Z pozoru są mało znaczącym detalem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów oraz zabezpieczają dolne partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, by nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i doskonale współgra ze stylowymi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]