Kontroluj światło, czyli o roletach dzień i noc

Rolety dzień i noc są jednym z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla osób, które chcą kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. To także fantastyczny sposób na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu albo sypialni, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, a różnych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Odpowiednio dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może przeszkadzać w odpoczynku lub spaniu, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, chociażby podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują również do każdego nowoczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoracyjną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli chcesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.