Kompatybilne kapsułki do ekspresu Nespresso i ich różnorodność

Chcesz zamówić kapsułki do ekspresu Nespresso? Sprawdź cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych zwolenników. W tej chwili jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele renomowanych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Drugim znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Firenze, Trieste, Roma i Venezia. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty pieczonego chleba, prażonych orzechów czy suszonych owoców. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje także rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Carmel, Hazelnut, Chocolate oraz Vanilla.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą najczęściej 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla odbiorców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów też pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie zredukować koszt napoju. W przypadku, gdy klient ma obawy, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]