Komfort termiczny i wytrzymałość – atuty drzwi drewnianych wejściowych

drzwi drewniane zewnętrzne

Drzwi wejściowe spełniają sporo funkcji – chronią mieszkanie przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych, strzegą przed wtargnięciem osób niepowołanych i oddzielają od zgiełku dobiegającego z ulicy. Czemu opłaca się zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne? Kiedy nabyć drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi wejściowe drewniane – zestawienie tradycji ze współczesnością

Kupno drzwi zewnętrznych to jedna z najważniejszych decyzji, które musi podjąć każdy właściciel mieszkania. Drewniane drzwi wejściowe od lat cieszą się ogromnym uznaniem, z uwagi na swoje cechy i solidność. Ekologiczny surowiec wygląda rewelacyjnie i można go wykończyć na wiele sposobów. Prawidłowo zbudowane drewniane drzwi zewnętrzne cechują się niewysokim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co sprawia, że koszty ogrzewania są dużo niższe, a mimo wszystko w mieszkaniu daje się odczuć komfort cieplny. Wybierając drzwi do mieszkania należy zwrócić uwagę na modele o grubości 68 mm lub 92 mm. Ze względu na swoje właściwości ogromnym popytem cieszą się szczególnie ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna trójwarstwowo klejonego – nie ulegają odkształceniu i uszkodzeniom mechanicznym, więc bardzo dobrze nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Obecnie wejściowe drzwi drewniane posiadają najlepsze uszczelki.

A może dwuskrzydłowe drzwi drewniane?

W sprzedaży można znaleźć także drzwi drewniane na wymiar, które są rekomendowane w przypadku nieszablonowych otworów na drzwi. Z kolei drzwi wejściowe dwuskrzydłowe to oferta dla inwestorów, którym zależy na niebanalnym designie. Jeżeli poszukujemy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, warto zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które wykona indywidualny wzór na zamówienie, a przy tym zagwarantuje kilkuletnią gwarancję na swój produkt. W drzwiach drewnianych umieszcza się efektowne szyby, na przykład witrażowe. Zamawiający mogą także wybierać spośród wielu typów szyldów. Niezależnie od zalet estetycznych, warto również położyć nacisk na inne atuty, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Coraz częściej wyposaża się je w systemy antywłamaniowe, skutkiem tego są trudne do wyłamania. Gwarantuje to domownikom odpowiednie bezpieczeństwo. Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne są wyposażone również trzypunktowy zamek listwowy, a klient może wybrać niski próg drewniany lub aluminiowy. Aby zabezpieczyć powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, w toku ich produkcji stosuje się impregnaty najwyższej jakości.

Dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]