Kolekcjonujesz numizmaty? Umieść je w kapslach na monety

Zamów kapsle na monety.

Numizmatycy mają świadomość, że wartość kolekcjonowanych przez nich okazów może wzrosnąć wyłącznie wówczas, gdy zachowają się one w dobrym stanie. Jak wobec tego przechowywać zarówno niezmiernie cenne, ale również mniej wartościowe numizmaty? Rekomendujemy specjalne pudełka oraz kapsle.

Kapsle do monet – ochraniają numizmaty przed oddziaływaniem powietrza i wilgoci

Hobbyści czerpią radość nie tylko z samego kupna numizmatów, ale też z ich katalogowania, przeglądania bądź dawania do obejrzenia innym miłośnikom monet. Na nieszczęście, każde wzięcie do ręki numizmatu, w szczególności egzemplarza w stanie menniczym wybitego z plastycznego kruszcu (m.in. ze srebra), może spowodować jej otarcie. Dlatego więc rekomenduje się umieszczać bardziej wartościowe okazy w kapslach na monety, które sprzedawane są w kilkunastu wielkościach dopasowanych do wymiarów najczęściej spotykanych monet kolekcjonerskich. Kapsle wykonane są z akrylu o wysokim stopniu przejrzystości, i choć nie trzeba się z nimi męczyć przy zamykaniu i otwieraniu, są one hermetyczne i porządnie zabezpieczają monetę przed niszczycielskim oddziaływaniem powietrza czy wilgoci. W sklepach dla kolekcjonerów monet dostępne są dwa warianty kapsli na monety – okrągłe i kwadratowe, które posiadają piankowy wkład dostosowany do ułożenia na nim numizmatu o określonej średnicy. Niesłychanie ważny jest dokładny dobór rozmiaru kapsla do średnicy monety, ponieważ to unieruchomi ją wewnątrz pojemniczka i zredukuje niebezpieczeństwo zadrapania jej rantów, rewersu i awersu.

Pudełka na monety – pomieści akrylowe kapsle oraz holdery

Kapsle są doskonałym sposobem przechowywania numizmatów, ale jak wygodnie przeglądać eksponaty, kiedy są w nich trzymane? Zalecanym rozwiązaniem jest zakup pudełka na monety od tego samego producenta, którego kapsle już posiadamy. W takim pudełku umieszczamy kapsle w rządku w wyodrębnionych przegródkach. Można w nich też zamykać monety w holderach – tych pomieści się tu zdecydowanie większa ilość niż plastikowych kapsli. Kapsle oraz pudełka na monety od renomowanych producentów zdołają skutecznie chronić okazy nawet przez piętnaście lat!

Dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]