Jakie właściwości i możliwości zastosowania ma sól himalajska?

Jeśli szukasz prawdziwej soli himalajskiej, skieruj się na ten adres.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy wiesz jednakże, że posiada ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – co to?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się ślicznym różowym odcieniem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To właśnie nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak oraz kolor.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt rozmaitych minerałów i elementów śladowych, co powoduje, iż jest w znacznym stopniu bardziej pożywna niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy sugerują, iż sól himalajska może wspierać trawienie przez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Na domiar tego sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i żyrandoli solnych.

Zastosowanie soli himalajskiej

Okazuje się, iż sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze zastosowanie. Oprócz tego, używana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść relaksujące doświadczenie, równocześnie nawilżając cerę i dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub też świeczką tealight stanowią piękny element ozdobny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i gigantyczne zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Dane adresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]