Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Więcej szczegółów o kontenerach otwartych

Kontenery na odpady specjalne muszą cechować się dużą trwałością, jak również spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Z jakiego powodu warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, płynne, sypkie, a także niebezpieczne. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, która uniemożliwia rozbryzgiwanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami oraz dnem posiadającym mocowania do asekuracji ładunku.

Kontener otwarty na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały ziarniste mogą też być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą też kontenery otwarte wykorzystywane do składowania i przewozu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]