Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Znajdź bryczesy do jazdy konnej

Jazda konna wymaga nie tylko dużych pokładów cierpliwości, wielu wyrzeczeń i godzin pracy, ale także odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz nabyć wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Obszerny wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi stykają się z siodłem, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i obcisłe, a jednocześnie nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak kupić najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich należy sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wytworzony z skóry ekologicznej, silikonu, ewentualnie innych materiałów zapewniających dobrą przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje też uda i łydki. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one mieć powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort cieplny w czasie jazdy. Ważne są również walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]