Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Więcej w temacie marki CarePump na https://carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego intencją jest usprawnienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w latach 30-tych XX wieku – to przeróżne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje indywidualnie do miejsca masażu, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – na “skórkę pomarańczową” i nie tylko

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów często wykorzystywane są aparaty do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które nasuwa się na obrzękłe nogi i ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory rękaw naciska na kończynę, pobudzając tym samym cyrkulację chłonki. Istnieje mnóstwo powodów do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest też na co dzień stosowana w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Mobilny sprzęt do masażu uciskowego w domu

Sporo opcji zastosowania urządzeń do masażu uciskowego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. Teraz osoby chętnie korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu mobilnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest masaż. Aparaty CarePump są kompaktowe i dość lekkie, zatem bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być wcześniej omówione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, gdyż występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. choroba nowotworowa i miażdżyca, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]