Czym umyjemy podłogi? Najlepiej profesjonalnymi mopami

Dowiedz się, gdzie zamówić mop z wiadrem.

Czyszczenie podłogi zdaje się obowiązkiem bardzo łatwym – niezbędne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli chodzi o znaczną powierzchnię lub nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Mopy profesjonalne – po czym rozpoznać te najwydajniejsze?

Na wydajność mopa wpływają głównie 2 czynniki – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Należy również pamiętać, że twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o dużym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Dobrze dobrany trzonek i wiadro – ważne akcesoria do profesjonalnych mopów do podłogi

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć posadzki. Praktycznie jednakowo ważne są również akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dopasowana do wzrostu pracownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a dobrze dobrane w dużej mierze ułatwia i skraca czas pielęgnacji podłóg. W czasie czyszczenia rozległych powierzchni zalecamy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]