Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Jeśli chcesz kupić czapsy skórzane, koniecznie wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Główne cechy sztylp i czapsów

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, zapewniając ochronę dla całej nogi, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sklepach głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechuje dużo niższa cena. Tym samym są zalecane dżokejom z okrojonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Duży wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]