Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Shuttersy w sypialni. Więcej szczegółów na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, czyli shuttersy, kojarzą się na ogół z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Jednakże ten element zabezpieczenia okiennic można użyć również w polskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym pięknie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu sytuacji zda egzamin lepiej niż popularniejsze aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy zdecydowanie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu doskonale uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie przyjmuje się gości, jak również przesiaduje się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. Dlatego więc trzeba zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale również wygodne. Swoboda wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co umożliwia np. całkowite jego przyciemnienie, gdy pragniemy zobaczyć serial, bądź jego przyjemne ściemnienie, jeśli pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj łatwe czyszczenie

Możliwość kontroli przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak także z innego powodu – dzięki nim da się skutecznie regulować temperaturę pokoju, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest zachować w niej chłód. Ponadto takie okiennice tworzą efektywną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Zbiera się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w plisach firanek, a ich czyszczenie jest niesłychanie łatwe i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale sprawdzą się też w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]