Bezpieczna jazda zimą – łańcuchy na koła

Chcesz kupić łańcuchy samochodowe? Wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14

Łańcuchy samochodowe w znacznym stopniu zwiększają przyczepność samochodu w ekstremalnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, głównie na stromych podjazdach. W niektórych państwach muszą one obligatoryjnie znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok (tak jest między innymi w Turcji, Norwegii i Bułgarii), w innych natomiast są one niezbędnym elementem wyposażenia auta tylko w sezonie zimowym (takie przepisy obowiązują na przykład we Włoszech, w Polsce, Hiszpanii i Niemczech). Jak jednak rodzaje łańcuchów na koła można nabyć?

Rodzaje łańcuchów na koła

Łańcuchy samochodowe dzielimy najczęściej mając na uwadze ich zastosowanie. Odróżniamy modele wykonane z myślą o wykorzystywaniu w autach dostawczych, osobowych, ciężarowych i terenowych, a także w autobusach. Łańcuchy różnią się także motywem zaplotu, mocowaniem, które powinno być dopasowane do typu felgi oraz grubością i przekrojem ogniwa (zwykle jest to kształt rombowy ukośny). Różne są również tworzywa, z których wytwarza się łańcuchy na koła. W dzisiejszych czasach producenci stosują najczęściej stal tytanową lub manganową.

Jazda z łańcuchami na koła

Montaż łańcuchów na koła wymaga pewnej zręczności i za pierwszym razem może być przyczyną sporego stresu. By go uniknąć, warto przećwiczyć tę czynność na placu manewrowym bądź w garażu. Sama prowadzenie samochodu z łańcuchami wymaga nieco innej techniki. Trzeba unikać buksowania kół, poruszania się po niezaśnieżonych drogach i przekraczania prędkości 50 km/h. Korzystając z łańcuchów samochodowych, należy też koniecznie nadzorować ich ułożenie oraz napięcie – w ten sposób unikniemy ich wczesnego zużycia i tym samym przedłużymy okres ich użytkowania.

Dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]