Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Więcej szczegółów o panelach drewnianych

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę parę chwil, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym gruncie – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Powinieneś pamiętać także o odseparowaniu ich od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – powinieneś poczekać dwie doby, aż wyparuje z nich zgromadzona wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Na początek najważniejsza rada – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od kąta pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż później sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do okna, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w pomieszczeniu. Musisz więc zapewnić im odstępy przyścienne o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]