Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

Więcej informacji o aparacie do magnetoterapii

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, jednakże wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, poprawia krążenie, likwiduje obrzęki i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie stosuje się aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to istotny element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na znaczne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy też modele przenośne, znakomicie sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]