Terapia małżeńska drogą do naprawy małżeństwa

Na psychoterapia-uk.pl znajdziesz najlepszego specjalistę, który wspomoże Cię w terapii małżeńskiej UK

Każde małżeństwo może napotkać najróżniejsze kryzysy. Całe szczęście dzisiaj można się z nimi uporać bardzo sprawnie. Świetnym wyjściem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez wykwalifikowanego i doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy jest skuteczna?

Do terapeuty udają się pary borykające się z przeróżnymi trudnościami. Specjalista pomaga przezwyciężyć trudności związane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w razie uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często niezbędne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie problemów zdrowotnych małżonków lub członków ich rodzin. Jest pomocny w momencie, gdy pomiędzy mężem i żoną dochodzi do konfliktów, których nie umieją rozwiązać sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże też pokonać trudności oraz usprawnić partnerstwo. Poprawia się zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie wyłącznie branie, ale także oferowanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest odkrycie przyczyn , które legły u podstaw partnerskich trudności. Pary, które przeszły terapię małżeńską mają wiedzę potrzebną do tego, aby skutecznie pokonywać trudności w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że na chwilę obecną bez żadnych problemów spotkamy polskiego psychologa również na terenie UK. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia proces terapii oraz podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na pomoc specjalisty. Też na emigracji opłaca się powalczyć o swój związek, który bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z przeróżnymi trudnościami. Powinno się wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a na skutek niej partnerstwo jest w stanie wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339