Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest miłym tematem. Dziś natomiast, wykorzystując odpowiednie narzędzia i – przede wszystkim – skuteczne środki znieczulające, stomatolodzy są w stanie zagwarantować pacjentom, iż leczenie okaże się całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe jest niezbędne za każdym razem, jeżeli rozwinie się stan zapalny miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu supercienkich narzędzi, przez co dentysta jest w stanie dostać się do najgłębiej położonych partii uzębienia. Dobrze jednak wiedzieć, że w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, nierzadko naprawdę zaawansowanych technologicznie sprzętów. Jakich?

Czym przeprowadza się leczenie kanałowe?

Obok sprzętów ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba transmitują do monitora w zasięgu wzroku dentysty, ograniczając niemal całkowicie niebezpieczeństwo różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie również sprawdzenie długości kanałów. Osiągnięcie sporej dokładności umożliwiają specjalistyczne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym stomatolodzy wykorzystują też odpowiednie narzędzia, które umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane przyspieszenie wizyty i poprawienie komfortu pacjenta.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe warto pamiętać, że nie zawsze jest ono fundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest osobom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów oraz siekaczy. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie natomiast pełnopłatne. Jeśli będzie ono niezbędne, warto wybrać się do dentysty dysponującego odpowiednimi akcesoriami i zawczasu sprawdzić, co o leczeniu u niego dotychczasowi klienci mówią w internecie.