Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Skieruj się w to miejsce po więcej informacji o Voigt Kraków.

Dobry wzrok gwarantuje wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga usunąć uciążliwe i nierzadko groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się zabiegom korekcjiwzroku?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny oraz mało inwazyjny

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do dobierania soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji umożliwiające leczenie presbiopii, krótkowzroczności, dalekowzroczności, jak również szeregu pozostałych schorzeń. Niezwykle popularna jest laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się dużą skutecznością. Taka korekcja wad wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent w mgnieniu oka wraca do normalnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie pracuje wykwalifikowany personel, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować najlepszą technikę leczenia i skorygować wadę wzroku. Eksperci przyjmujący w klinice okulistycznej korzystają z nowoczesnych aparatów diagnostycznych, tym samym są w stanie wykryć nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Z jakimi chorobami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych schorzeń, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy formowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided. Oprócz tego okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący procedurą konieczną w wykrywaniu stanów zapalnych, jaskry, a także innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to nieodzowne przed operacją katarakty oraz innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie też z innymi przypadłościami, takimi jak usuwaniem kaszaków czy ciała obcego z gałki ocznej.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]