Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – odzyskaj zdrowe i perłowe zęby

Czyszczenie jamy ustnej po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby wybielające (paski, pasty, woski), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są obecnie najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia znakomite efekty już po trzech sesjach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście tonów

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. W dalszej kolejności przy pomocy specjalnego szablonu oznacza się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważny jest również dobór właściwego PH żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując przebarwienia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o kilkanaście tonów, efekty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez przynajmniej tydzień. Znakomite efekty daje również wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.