Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu – oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie orzeźwienia wywołują jony ujemne, które tworzą się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu łagodzą niemiłe zapachy, mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i otoczenie oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja może nastąpić w rezultacie wyładowania elektrycznego, oddziaływania silnego pola magnetycznego lub wydzielania się ogromnej ilości ciepła. Dzisiaj większość z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, jak ekrany, laptopy czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobroczynne aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, wytwarzają się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie uprzemysłowionych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego żeby znowu odczuć rześką i czystą atmosferę w domu, należy użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Jonizacja stosowana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym z papierosów czy szkodliwe wirusy i drobnoustroje. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego zmęczenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w placówkach oświaty, urzędach, szpitalach czy biurach, czyli wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.