Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Społeczeństwo powoli przekonuje się, jakże ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: kurz, spaliny pojazdów, dym tytoniowy, pyłki kwiatów czy drobnoustroje i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w biurze lub domu?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele zanieczyszczeń usunie?

Dzisiaj najodpowiedniejszym wyjściem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny poziom filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5. Model Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka eliminuje także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, natomiast jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są łatwe w użyciu i energooszczędne.