Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Zamów aparaty do ultradźwięków

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są często stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do usprawnienia przepływu limfy, uśmierzania bólu oraz redukowania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, opiera się na dwóch typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, blizn, ścięgien czy wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku czy też przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]