Wywóz i utylizacja starych mebli

Potrzebujesz dowiedzieć się, jak zamówić wywóz starych mebli Kraków? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź http://tinyurl.com/yy7sc29a

Większość z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnych przyczyn. Aby nie zagracały powierzchni domu, przeważnie chowamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy. Rzecz jednakże w tym, że po kilku latach także te pomieszczenia robią się tak ciasne, iż zwyczajne ich użytkowanie bywa udręką. Dopiero to popycha większość z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, by pozbyć się zwalonych na kupę rzeczy. Takie duże porządki nierzadko urządzamy też, kiedy nabywamy zapuszczony dom albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Wypada zatem wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak szybko wykonać wywóz starych mebli z poddasza, piwnicy oraz domu.

Zamów wywóz starych mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych odpadów

Odpady takie jak sprzęt AGD i RTV, popsute meble, zużyte panele podłogowe lub ścienne czy elementy ram okien nie mogą trafić do zbiornika przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, możemy skorzystać z paru możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio pakownego auta. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się zazwyczaj w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o znacznej objętości. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono też o zgodny z prawem recykling zebranych śmieci. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć oferują również fachową pomoc przy opróżnianiu piwnicy, poddasza względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – ponowne przetworzenie surowca

Stare meble, jeśli będą przekazane do PSZOK-u albo firmy zajmującej się się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być spalone lub trafić na wysypisko. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu ich według tworzywa, z którego były wykonane, mogą zostać znów przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości są one wytworzone, sprowadza się w większości wypadków do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do produkcji kolejnych biurek, stołów albo regałów.

Dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]