Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

W tym miejscu uzyskasz szczegółowe wiadomości o nieszczelnych oknach

Stan techniczny okien ma duży wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna chronią dom przed chłodem i wilgocią, jak również separują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym okresie ewentualne mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]