Uszczelnianie okien – czy taka usługa jest niezbędna?

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien Warszawa.

Odczuwasz chłód wiejący od okna lub też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, iż nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo postawionych apartamentach, jakkolwiek oraz w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz z jakiego powodu jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien odpowiednimi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według testów przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, lecz i na rachunki – wobec tego prawidłowe uszczelnienie okien jest niesłychanie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych sytuacjach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać zawodowców od uszczelnienia okien?

Jeśli czujesz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością trzeba je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, ale także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto także zrealizować zawsze w nowym domu bądź też mieszkaniu (po wybudowaniu bądź też odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, żeby w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin i zastosują należyte materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]