Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Implanty zębowe to doskonała metoda na zastąpienie straconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się też w wypadku znacznych ubytków, a nawet bezzębia. Są one o wiele bardziej komfortowe od protez, a jeżeli właściwie o nie zadbamy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich wytworzenia. Z czego wykonuje się współczesne implanty zębów?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na wstępie warto wspomnieć, iż implant zęba to tylko ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się wysoką wytrzymałością. Jego bezsprzecznym atutem jest też to, iż nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z czego wytwarza się korony implantów stomatologicznych?

Spektrum materiałów, z których wytwarza się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a ponadto nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.