Projekty wykonawcze i budowlane. Czym jeszcze zajmuje się architekt?

Potrzebujesz skontaktować się z architektem Kraków? Zajrzyj tu

Wzniesienie domu to bez wątpienia najistotniejsza rzecz w życiu każdego z nas. Powinniśmy zatem starannie to obmyślić i pamiętać o poradach specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą podejmowane przez nas działania, ma z pewnością projekt budynku. Mamy szansę co prawda kupić stworzony już projekt, lecz by mieć gwarancję, że budynek okaże się taki jak nam chodziło, należy skorzystać z usług architekta. Z uwagi na to, iż większość czytelników nie wie, czym naprawdę się para, należy powiedzieć o tym parę zdań.

Czym zajmie się architekt?

To, czy realizacja spełni nasze potrzeby, jest zależne szczególnie od wyników rozmowy z architektem. Przychodząc do architekta musimy wiedzieć, czego oczekujemy po budowanym domu oraz potrafić przekazać mu to. Należy również zaznajomić się z najważniejszymi przepisami na temat budowy domu – przez to łatwiej się porozumiemy z architektem. Nie trzeba oczywiście się stresować, ponieważ w przypadku problemów możemy liczyć na jego poradę.

Architekt opracuje projekt wykonawczy i budowlany

Najpierw architekt opracuje projekt budowlany. Właśnie ów dokument zostanie wzięty pod uwagę przez urzędników przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny znaleźć się w nim rozwiązania, na których oprze się planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do zatrudnienia ekipy budowlanej oraz okaże się niezbędny podczas zatwierdzenia budowy. Treść tych dokumentów określają właściwe ustawy.

Dane adresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]