Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Jeśli potrzebujesz zlecić drukowanie 3D, zajrzyj tu.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest skierowana głównie do konstruktorów, inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD oraz przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, DMLS, FDM, oraz SLA, SLS, może zamówić tę usługę, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Wydruki 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się też strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno informacje przygotowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą SLA dla szybkiego prototypowania

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk gładkiej powierzchni, detali, wyrazistych konturów oraz bardzo cienkich ścianek.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze atuty tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje precyzję konturów oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Drukowanie 3D metodą FDM – wielokolorowe materiały

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek ceny do jakości, a także opcja zastosowania filamentów w obszernej palecie barw. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]