Organizacja komunii – o czym trzeba pamiętać?

Lokal na komunię Kraków - sprawdź korzystną ofertę.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo oczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, ponieważ to najczęściej pierwsza faktycznie duża zabawa rodzinna, na której dziecko ma świadomość, że wszyscy zaproszeni skupieni są jedynie na nim. Wobec tego rodzice robią wszystko, aby ten dzień pozostał na lata w jego wspomnieniach.

Wynająć lokal na komunię czy wyprawić przyjęcie w domu?

Już przed rozsyłką zaproszeń na sakrament rodzice muszą wybrać czy podejmą gości we własnym mieszkaniu czy nieodzowne będzie zamówienie lokalu. Przyjęcie gości w mieszkaniu jest przeważnie opcją wówczas, jeżeli urządzamy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej rodziny, jednakże to już rzadkie sytuacje. Obiady z okazji komunii przeistoczyły się w ostatnich czasach w głośne eventy rodzinne, na które zaprasza się nawet do kilkudziesięciu gości, wobec tego zwykle urządzane są w restauracjach bądź domach weselnych. Jeśli chcemy wynająć najładniejszy lokal, trzeba wziąć się za poszukiwania sali, jak tylko będzie wyznaczony termin komunii. W okresie komunijnym istotnym problemem może być też znalezienie dobrej firmy cateringowej, dlatego powinno się wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe z doświadczonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu menu na komunie. Istotne jest też to, aby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był szybki oraz wygodny.

Organizacja komunii – skorzystaj z usług animatora i fotografa

Rozważ zatrudnienie fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak odbywający się później obiad dla zaproszonych. Zwyczajem są także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna musi zatem wyróżniać się zachwycającymi, estetycznymi wnętrzami. Innym plusem będzie dostęp do przylegającego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Sposobność skorzystania z ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża liczba, wypada rozważyć zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi zabawami.
Oczywiście, goście przyjęcia komunijnego przywiozą prezenty dla dziecka. Rodzice zazwyczaj dają im pełną dowolność z tym obszarze. Jakkolwiek nie będzie w złym tonie, jeśli poinformujemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, przykładowo quada bądź zabawek z motywami militarnymi.

Dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]