Kiedy potrzebny jest kontener na śmieci i jak go wybrać?

Wiele odpadów nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu przede wszystkim o te, które produkowane są w trakcie różnego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, generalnych porządków na poddaszu bądź w piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak go zamówić? Który spośród dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery – rodzaje i kubatura

Szukając kontenera, należy skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane podczas robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, a także płytki ceramiczne i zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Wrocław czy Kraków, ale też w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać napełniony w ustalonym w umowie czasie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają legalnej utylizacji.