Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie każde choroby zębów można wyeliminować tradycyjnymi technikami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, jedynym wyjściem bywa zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w przypadku dużych ubytków zębów, potrzeby wstawienia implantów czy koron, uszkodzonych dziąseł oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju guzów lub narośli. Jakie metody bywają jednak stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, żeby zabiegi były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy chorych po wypadkach potrzebne jest czasem zrekonstruowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również terapią wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej guzów lub narośli – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych trudności. Warto zatem napisać parę zdań o tym, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i czym kierować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze będzie na pewno to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma też atmosfera w poradni oraz stosunek dentysty do chorych – dużo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, a te znajdziemy między innymi w internecie lub wśród przyjaciół.