Implanty zębów alternatywą dla protez

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, by korzystać z protez. Nie było to oczywiście dobre wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Z tego powodu tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są znacznie wygodniejsze, lecz również wykazują wiele innych zalet. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, ograniczając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Warto zatem napisać kilka zdań o tym, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Na czym opiera się implantologia?

Współcześnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na duże skrócenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne kompresy, zaś od razu po operacji – wystrzegać się tytoniu, gorących potraw oraz napojów wyskokowych. Istotne będzie także stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują obrzęk oraz dyskomfort.

Implantologia – komu zaufać?

Implantologia ma duży wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu bardzo istotne okazuje się to, aby wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym stażem i pozytywnymi opiniami poprzednich klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.