Dlaczego badania wysokościowe są takie ważne

Badania wysokościowe Bielsko - więcej o tych usługach.

Psycholog to osoba, o której wiele osób nie ma za dobrego zdania. Bardzo dużo z nas sądzi, że zajmuje się jedynie zgłębianiem relacji prowadzonych pacjentów z otoczeniem. Okazuje się jednak, że wiedza psychologa stanowi bardzo dużą pomoc przy określaniu predyspozycji do wykonywania pewnych zawodów. I tak, badania psychologiczne wykonywane są między innymi w stosunku do osób zamierzających pracować na wysokościach.

Badania wysokościowe: co obejmują?

Badania wysokościowe tak naprawdę wcale nie różnią się od tych, jakie przechodzą kandydaci na kierowców zawodowych. Podstawę stanowią testy inteligencji, temperamentu, osobowościowe. Ich znaczącym uzupełnieniem są testy aparaturowe, które pozwalają ocenić na przykład szybkość reakcji i zdolność do koncentracji uwagi. Dzięki testom aparaturowym jesteśmy w stanie ocenić czy dana osoba w dość szybki sposób zareaguje na to, co będzie miało miejsce w czasie pracy. Do przeprowadzania tych testów psycholog wykorzystuje takie urządzenia, jak wirometr, aparat krzyżowy oraz stereometr. To proste urządzenia, które dostarczają wielu informacji na temat osoby badanej. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa w każdym wypadku obejmują też wywiad psychologiczny. W trakcie wywiadu osoba badana powinna być z psychologiem w stu procentach szczera. Omijanie pewnych informacji niczemu nie służy.

Kto wykonuje badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog może wykonać badania wysokościowe. Uprawnionymi do ich przeprowadzania są ci specjaliści, którzy mają za sobą studia podyplomowe na kierunku psychologia transportu. Posiadają oni tak umiejętności, jak i wiedzę do prowadzenia tego rodzaju badań. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Należy tylko pamiętać o zabraniu ze sobą okularów, jeżeli o obowiązku ich używania zdecydował okulista.

Dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]