Czym różni się tłumaczenie przysięgłe od pozostałych

Zazwyczaj normalne tłumaczenia doskonale zdają egzamin. Zdarza się jednak, iż konieczne będzie wykonanie tłumaczeń przysięgłych, a zatem wykonanych przez tłumacza posiadającego uprawnienia nadane przez Ministra Sprawiedliwości. Chcąc zyskać pewność, iż tłumaczenia przysięgłe będą zgodne z oryginałem, bezwzględnie powierzmy je tłumaczowi działającemu w tej profesji od lat, a jeżeli zależy nam na bezzwłocznym ich zrealizowaniu – zdecydujmy się na usługi grupy tłumaczy, którzy szybciej wykonają nasze zamówienie. W jakich przypadkach należy zlecić tłumaczenia przysięgłe? Jakie rodzaje tłumaczeń przysięgłych są realizowane?

Tłumaczenia przysięgłe na piśmie

To na pewno najchętniej zlecane tłumaczenia przysięgłe. Będą potrzebne w dopełnieniu różnych spraw urzędowych bądź w sądach – między innymi przy aktach śmierci i małżeństwa, świadectwach ukończenia studiów, aktach od notariusza czy podczas posiedzeń w sądzie. Nie zapominajmy też, iż translacji podlega zarówno treść pism, jak i zawarte w nich dane personalne oraz pieczątki. Jest to bardzo ważne, ponieważ niekompletnych lub niezrobionych przez tłumacza przysięgłego pism urząd może zwyczajnie nie przyjąć – koniecznie powinniśmy więc powierzyć je właściwemu specjaliście.

Ustne tłumaczenia przysięgłe

Poza tym, sporządzane są także symultaniczne tłumaczenia przysięgłe. Wbrew temu, co myśli wielu czytelników, są one często wykorzystywane w najróżniejszych przypadkach. Praca tłumacza przysięgłego jest bowiem niezbędna podczas sporządzania aktów notarialnych z ludźmi z pozostałych krajów, małżeństw z obcokrajowcami oraz niektórych rozpraw w sądzie. Warto nadmienić, że osoba posiadająca prawo do sporządzania tłumaczeń przysięgłych na piśmie ma prawo też zajmować się tłumaczeniami ustnymi, jednak nie wszyscy specjaliści mają to w swojej ofercie.