Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Kliknij tu, aby zdobyć więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest często powodem sporych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistę na etat, zaś ich właściciele często nie potrafią starannie zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część czytelników – należy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość współpracy będzie zadowalająca?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić w szczególności z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy profesjonalistom ds. rachunkowości, zyskamy gwarancję, iż potencjalne kontrole fiskusa nie zakończą się nałożeniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy oraz czasu – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto także napomknąć o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. Dziś nie trzeba już regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że dużo kwestii można koordynować z księgowym komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie warto kierować się jedynie cenami porad – nadzwyczaj niskie koszty obsługi nierzadko oznaczają jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci zdobyli odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]